RTG

Badanie radiologiczne jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w naszej pracy. Obraz RTG jest rodzajem fotografii, która przedstawia nam wnętrze ciała, dostarczając informacji niedostępnych podczas oględzin z zewnątrz. Dzięki badaniu radiologicznemu możemy zobrazować praktycznie każdy organ, np. serce, płuca, narządy jamy brzusznej, kości.

Badanie RTG jest bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne. W naszej pracowni radiologicznej wykorzystujemy nowoczesny aparat RTG o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu dawki promieniowania są bardzo niskie i bezpieczne nawet dla ciężarnych lub bardzo młodych pacjentów.

Pracownia wyposażona jest w aparat RTG firmy AJEX oraz automatyczną wywoływarkę firmy AGFA, a już wkrótce udostępnimy dla Państwa pacjentów System Cyfrowej Radiografii.

Dzięki diagnostyce radiologicznej diagnozujemy m.in.

  • urazy i schorzenia układu kostno-stawowego – złamania, zwichnięcia, nowotwory
  • urazy i schorzenia kręgosłupa i rdzenia kręgowego
  • schorzenia narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej
  • choroby przyzębia i zębów
  • wykonujemy badania radiologiczne w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych z wpisem do rodowodu (badanie wymagane przez Związek Kynologiczny).

 Pozostałe badania radiologiczne, takie jak tomografia komputerowa (TK), czy rezonans magnetyczny (MRI), mogą odbywać się na podstawie naszego skierowania do zewnętrznych pracowni radiologicznych w kraju i zagranicą.